Pożyczka dla jednoosobowej firmy – ile i gdzie pożyczyć?

Pożyczka dla jednoosobowej firmy – ile i gdzie pożyczyć?

Nawet wtedy, gdy prowadzimy firmę samodzielnie, możemy korzystać z szerokiej gamy sposobów finansowania. Gdzie warto udać się po szybką i wygodną pożyczkę dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Pieniądze są niezbędne do prowadzenia własnej firmy – musimy mieć je na zamówienia, realizację usług, opłacanie podatków, wypłacanie pensji pracownikom. Stabilne finanse to podstawa niezakłóconej działalności. Nie oznacza to jednak, że firma nie powinna brać kredytów i pożyczek. Nawet największe biznesy korzystają z takiej formy finansowania, która zwiększa płynność finansową i zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności.

Do dyspozycji mamy szeroką gamę kredytów i pożyczek. Skupmy się tutaj na błyskawicznych pożyczkach gotówkowych, które są skierowane do mniejszych firm.

Pożyczki pozabankowe i bankowe

Firmy, które działają jednoosobowo, mogą ubiegać się o pożyczki gotówkowe zarówno w bankach, jak i w pozabankowych instytucjach pożyczkowych. Pierwsza z zaprezentowanych opcji jest bardziej popularna, ale warto również wziąć pod uwagę tę drugą, ponieważ pozabankowo możemy pożyczyć środki łatwiej i szybciej, a także wcale nie tak drogo.

Jeśli chodzi nam o szybką pożyczkę, która będzie przeznaczona na bieżące wydatki albo nagłe koszty, zwykle mówimy o kosztach około 10 000 złotych. W przypadku pożyczek możemy wydać ją na dowolny cel, dlatego nie musimy wskazywać w banku czy w firmie pozabankowej, na co chcemy je wydać.

Taką pożyczkę najlepiej wziąć jako ratalną – otrzymamy ją w banku, ale w niektórych firmach pożyczkowych działających pozabankowo możemy wziąć zarówno chwilówki, jak i pożyczki ratalne. Przykładowo, w firmie Aasa możemy uzyska wygodną pożyczkę ratalną na dowolny cel na okres 2 lat.

Sama wysokość pożyczki zależna jest głównie od tego, jaka jest zdolność kredytowa przedsiębiorcy. W tym przypadku, im przedsiębiorca ma lepsze dochody, tym na większą pożyczkę może liczyć. Musimy też pamiętać o tym, że jeśli mamy nową firmę, nie w każdym banku czy instytucji pozabankowej otrzymamy pożyczkę bez problemów.

Porównaj koszty i wybierz najlepszą pożyczkę

Aby wybrać najkorzystniejszą pożyczkę dla jednoosobowej działalności, warto zapoznać się z różnymi propozycjami i porównać je ze sobą. Aktualnie to bardzo proste, ponieważ możemy bez trudu skorzystać ze specjalnych kalkulatorów pożyczkowych on-line. Wystarczy wybrać odpowiednią sumę i okres spłaty, aby dowiedzieć się, gdzie możemy uzyskać pożyczkę najtańszą i na najbardziej korzystnych dla nas warunkach.

Podlicz również, jaka pożyczka powinna być dla twojej firmy najbardziej bezpieczna – zbyt wysokie wydatki na raty mogą zachwiać stabilnością finansową biznesu, dlatego zawsze lepiej zdecydować się na nieco niższe raty niż płacić te zbyt wysokie.

Zatem uzyskanie pożyczki pozabankowej albo bankowej dla jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest wcale bardzo trudne – teraz możemy nawet ubiegać się o takie pożyczki całkowicie przez internet. Wystarczy tylko złożyć wniosek on-line, aby następnie nawet w ciągu tego samego dnia otrzymać pożyczkę na swoje konto.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.