Jak oszczędzać na dojazdach, prowadząc firmę?

Jak oszczędzać na dojazdach, prowadząc firmę?

Codzienne dojazdy do pracy mogą być sporym wydatkiem. Są jednak sposoby, aby je obniżyć lub całkowicie wyeliminować zbędne koszty. O czym warto pamiętać?

 

 

Wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie swojej działalności gospodarczej w wynajętym biurze lub w innej przestrzeni poza domem. To oznacza codzienne dojazdy od kilku do kilkunastu kilometrów, a czasami nawet na większym dystansie. Większość właścicieli firm dojeżdża własnymi samochodami, co potrafi generować najwyższy koszt.

 

Istnieje jednak szereg różnych sposobów na to, aby oszczędzać na dojazdach do firmy. Poniżej przedstawiamy jedne z najbardziej popularnych oraz pozwalające nam na uzyskanie najwyższych oszczędności.

 

  1. Dojazd rowerem

Jeśli dojazd do pracy możliwy jest z wykorzystaniem roweru, w takim przypadku warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Dojazd rowerem będzie nie tylko tańszy, ale również zdrowszy.

 

Do dojazdów rowerem nie potrzebujemy benzyny, nie musimy mieć też specjalnego stroju. Są jednak minusy, gdy w pracy chcemy wyglądać elegancko, a także wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Warto jednak wziąć pod uwagę rower jako metodę dojazdu do pracy.

 

  1. Dojazd skuterem

Zamiast roweru możemy wykorzystać również skuter – dzięki niemu także możemy bez problemu również dostać się do celu, bez potrzeby używania siły mięśni, jak w przypadku roweru.

 

Skuter pozwala też na dostanie się na miejsce znacznie szybciej niż rower, dlatego sprawdzi się wtedy, gdy liczy się czas. Skuterem możemy dojeżdżać też także przy gorszej pogodzie, pamiętać jednak o tym, żeby dobrze zabezpieczyć się przed deszczem.

 

  1. Samochód o niższym spalaniu

Samochody różnią się pomiędzy sobą spalaniem. W przypadku niektórych modeli spalanie może dochodzić nawet do 10 litrów na 100 kilometrów, ale możemy również znaleźć auta, które spalają nawet o około połowę mniej.

 

Samochód o niższym spalaniu pozwalają na obniżenie kosztów związanych z dojazdami. Dojazdy do firmy pojazdem o sporym silniku, który ma dużą liczbę koni mechanicznych, to automatycznie wyższe koszty.

 

  1. Eko jazda

Nie każdy wie, że także dzięki eko jeździe jesteśmy w stanie uzyskać dobre oszczędności na dojazdach do pracy.

 

Ekologiczna jazda polega między innymi na hamowaniu silnikiem, na właściwej zmianie biegów, na płynnym poruszaniu się po drogach, aby nie było potrzebne częste hamowanie oraz szybkie startowanie.

 

  1. Dobór odpowiedniej trasy

Gdy do pracy można dojechać na różne sposoby, warto je przetestować, ponieważ niekiedy inna droga pozwala nam na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy.

 

Czasami warto także nadłożyć nieco drogi, gdy na stałej trasie, którą się poruszamy, zdarzają się korki. Stanie w korkach zużywa dużo paliwa, dlatego warto omijać miejsca, w których trzeba w nich stać.

 

  1. Prowadzenie firmy w domu

Na dojazdach do firmy możemy zaoszczędzić również wtedy, gdy będziemy po prostu prowadzić ją w domu. W niektórych przypadkach to najbardziej opłacalne rozwiązanie – możemy również zaoszczędzić na wynajmie nieruchomości.

 

Alternatywnym wyborem może być również skorzystanie z biur coworkingowych, które oferują szereg usług dla osób chcących prowadzić swoją firmę jeszcze efektywniej i jednocześnie bez ponoszenia wysokich kosztów.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.