Jak wynająć samochód na dłużej?

Jak wynająć samochód na dłużej?

Twoja firma potrzebuje samochodu? W takim przypadku wcale nie musisz decydować się na jego zakup albo leasing. Jest jeszcze trzecia opcja, a mianowicie wynajem. Jak możemy wynająć auto długoterminowo i z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Wynajem długoterminowy cieszy się obecnie rosnącym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. To atrakcyjna alternatywa dla innych metod pozyskania pojazdu – jego kupna za gotówkę, na kredyt czy leasingu.

W przypadku wynajmu nie jesteśmy wprawdzie właścicielem pojazdu, niemniej jednak możemy z niego korzystać zgodnie z naszymi potrzebami – podobnie jak w przypadku leasingu. Główna różnica dotyczy jednak samych formalności – wynajem długoterminowy odbywa się na prostszych i bardziej przystępnych zasadach.

Korzyści z wynajmu auta dla firmy:

- mobilność zawsze i wszędzie

- stale i przewidywalne koszty korzystania z pojazdów

- koszty obsługi techniczne, ogumienia i polisy ubezpieczeniowej zawarte są już w cenie wynajmu

- możliwość korzystania z obsługi serwisowej w wielu punktach

- przystępne ceny w przypadku wynajmu na dłuższy okres

- dogodna metoda pozyskania pojazdu nawet dla nowych firm

- wygodne rozliczenia związane z korzystaniem z pojazdu

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z dwóch form wynajmu – krótkoterminowego i długoterminowego. Ten drugi, czyli wynajem na dłuższy okres jest bardziej opłacalny. To właśnie wtedy możemy uzyskać najwięcej oszczędności wynikających z pozyskania auta w ten właśnie sposób.

Wynajem długoterminowy zazwyczaj opiewa na okres od 1 do 5 lat w zależności od wypożyczalni. Zatem musimy wtedy przygotować się na regularne wydatki co miesiąc związane z korzystaniem z pojazdu, ale nie są to wcale wysokie koszty, o czym piszemy poniżej.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy?

Koszty wynajmu długoterminowego samochodów są porównywalne z leasingiem, a niekiedy możemy znaleźć jeszcze tańsze oferty. Przykładowo, za wynajem popularnego samochodu Ford Focus będziemy musieli zapłacić około 700 złotych netto na miesiąc. W przypadku pojazdów bardziej prestiżowych koszty będą wyższe – mogą dochodzić nawet do 1 500 czy 2 000 złotych netto miesięcznie.

Najlepiej skontaktować się z kilkoma wypożyczalniami samochodowymi, aby uzyskać indywidualne wyceny związane z długoterminowym wynajmem samochodów. Wtedy będziemy mogli wybrać taki pojazd, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem, również proponowanych kosztów.

Gdzie skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Aktualnie większość wypożyczalni samochodów oferuje klientom biznesowym zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Z przykładowymi ofertami w tym zakresie możemy zapoznać się już teraz przez internet, a następnie szybko i wygodnie skontaktować się z wypożyczalnią, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Podsumowując, jeśli twoja firma potrzebuje samochodu, ale nie chcesz decydować się na leasing albo na kredyt na pojazd, pomyśl o wynajmie długoterminowym. To atrakcyjna alternatywa przeznaczona dla przedsiębiorców – zarówno tych nowych, jak i działających już od lat. To się opłaca!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.