Biznes możesz rozkręcić już na studiach

Biznes możesz rozkręcić już na studiach

Studiujesz, ale chcesz zacząć już zarabiać? Możesz iść do pracy, ale możesz również zdecydować się na założenie własnej firmy. W jaki sposób możemy rozkręcić biznes jeszcze w trakcie studiów?

Coraz więcej młodych osób rozpoczyna pracę szybciej niż ich rodzice – dzisiaj pracowanie w trakcie studiów nikogo już nie dziwi. To doskonały czas na zdobywanie nowych doświadczeń i zawieranie znajomości biznesowych. Także dużo osób decyduje się na założenie jeszcze na studiach własnego biznesu. Skąd możemy wtedy pozyskać finansowanie? O czym pamiętać, aby nasza firma okazała się sukcesem?

Start-up czy własna firma?

Aktualnie wiele młodych osób zamiast zakładania od razu własnego biznesu decyduje się na start-up. W tym przypadku nie mówimy jeszcze o pełnoprawnej firmie, ale o jej zalążku. Start-up zwykle koncentruje się na nowych technologiach, ale nie jest to regułą. To podmiot, który poszukuje dopiero odpowiedniej drogi do rozwoju – także przez znalezienie odpowiedniego finansowania.

Dzięki start-upom można zmniejszyć ryzyko związane z założeniem własnej działalności gospodarczej. Obecnie do dyspozycji są również specjalne programy posiadające strefy, w których można założyć start-up i korzystać z dodatkowych usług doradczych.

Z drugiej strony wtedy, gdy mamy już dobry pomysł na biznes, możemy od razu założyć własną działalność gospodarczą. Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, dużo zależy od finansowania. Jak można je zdobyć?

Finansowanie firmy studenta

Tutaj do wyboru mamy różne sposoby na pozyskanie pieniędzy, a także na zmniejszenie kosztów działalności w pierwszej fazie posiadania firmy.

Tutaj na szczególną uwagę zasługują akademickie inkubatory przedsiębiorczości, które pozwalają młodym osobom na uzyskanie dodatkowych korzyści. W akademickich inkubatorach przedsiębiorczości młodzi biznesmeni i bizneswoman mogą otrzymać pomoc w założeniu działalności, z porad prawnych, księgowych, zaplecza biurowego, wsparcia w uzyskaniu środków unijnych. To dużo praktycznych usług zmniejszających koszty działalności.

W akademickich inkubatorach przedsiębiorczości można zatem uzyskać informacje o tym, jak możliwe jest pozyskanie pieniędzy na działalność gospodarczą. Oprócz różnego rodzaju dotacji oraz dofinansowań młody przedsiębiorca może też zdecydować się na kredyty i pożyczki – są one dostępne także w formie bezzwrotnej w niektórych instytucjach, ale musimy spełnić wtedy określone wymagania. Po zwykłą pożyczkę możemy udać się do banku albo wybrać pozabankowe firmy pożyczkowe.

Firma na studiach może się udać!

Chociaż może wydawać się, że założenie firmy przez studenta, czyli osobę, która nie ma jeszcze dużego doświadczenia, może być ryzykowne, to jednak warto podjąć wyzwanie. Dzisiaj założenie i prowadzenie własnej firmy wcale nie jest bardzo trudne i skomplikowane – wiele spraw można załatwiać przez internet, a urzędy są bardziej przyjazne dla petentów niż przed laty.

Aby rozpoczęcie własnej działalności było jeszcze łatwiejsze, warto skorzystać z pomocy oferowanej przez różne instytucje – warto podjąć wyzwanie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.