Księgowość przez internet – jak to działa?

Księgowość przez internet – jak to działa?

Księgowość musi być prowadzona w każdej firmie. Przy najprostszych formach prowadzenia księgowości, co realizowane jest w małych firmach można księgowość prowadzić samodzielnie. Jednak już w wielu małych firmach a także średnich firmach niezbędne jest decydowanie się na korzystanie z profesjonalnych usług księgowości.

 

Gdy wybiera się firmy zajmujące się księgowością istotne jest decydowanie się na profesjonalne firmy a także na firmy, które mogą oferować korzystne warunki cenowe. Oczywiście koszty korzystania z usług księgowych nie powinny być kluczowe przy wybieraniu ofert firm księgowych, ale ważne jest decydowanie się na firmy oferujące bezpieczne, rzetelne oraz szybkie usługi.

Obecnie można decydować się na korzystnie zarówno z firm księgowych, które działają za pośrednictwem stacjonarnych oddziałów a także można decydować się również na firmy działające jedynie za pośrednictwem Internetu. W przypadku internetowych firm można liczyć na obsługę zdalną.

 

Zdalna obsługa księgowa

Jeśli firma nie działa w dużym mieście wówczas dostęp do większej liczby firm oferujących księgową obsługę co utrudnia znalezienie takich firm, które są w stanie zapewnić dopasowane usługi a także dostępne w korzystniejszych cenach. Mniejsze i średnie firmy mogą jednak decydować się na korzystanie z obsługi księgowej realizowanej zdalnie.

Wówczas nie ma znaczenia gdzie znajduje się siedziba firmy księgowej. Wiele firm księgowych posiada bezpieczne, nowoczesne serwisy obsługiwania firm w ramach księgowości. Wówczas można niemal wszystkie sprawy załatwić za pośrednictwem Internetu. Nie ma praktycznie żadnej konieczności by decydować się na odwiedzanie firmy księgowej osobiście a jeśli jest to konieczne jest zdarza się sporadycznie.

 

Koszty obsługi księgowej

 Jednym z atutów korzystania z usług księgowych w formie zdalnej jest decydowanie się na obsługę dostępną w formie zdalnej. Generalnie korzystanie ze zdalnie dostępnych usług jest znacznie tańsze, co wynika z faktu, że firmy internetowe mają znacznie mniejsze koszty prowadzenia działalności.

Przekłada się to na możliwość oferowania korzystniejszych warunków cenowych. Jednocześnie przy decydowaniu się na księgową obsługę ważne jest postawienie na takie firmy, które mają odpowiednie doświadczenie na rynku a także posiadają ubezpieczenie pozwalające na zabezpieczenie realizowanych działań na rynku w zakresie księgowości. Ma to znaczenie szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa korzystania z usług księgowych.

Można również decydować się w firmach księgowych na dopasowanie usług co jest możliwe w ramach pakietów usług dostępnych w abonamentach. Innym rozwiązaniem jest szukanie takich firm prowadzących księgowość, które pozwalają również na indywidualne negocjowanie warunków współpracy. Ważne jest również by decydować się na firmy mające możliwości realizowania szerokiego zakresu usług lub kompleksowych usług. Wówczas można mieć pewność, że w jednej firmie będzie można korzystać z szerokiego zakresu usług dostępnych w wybranej firmie księgowej.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.