Meble i wyposażenie biurowe – wynajem zamiast kupna

Meble i wyposażenie biurowe – wynajem zamiast kupna

Planujesz wynajęcie biura, które nie ma mebli i urządzeń biurowych? W takim przypadku trzeba będzie je pozyskać. Możemy je zakupić, co jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, niemniej nie jest to jedyne rozwiązanie. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie s...

Planujesz wynajęcie biura, które nie ma mebli i urządzeń biurowych? W takim przypadku trzeba będzie je pozyskać. Możemy je zakupić, co jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, niemniej nie jest to jedyne rozwiązanie. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że meble i wyposażenie możemy również wynajmować.

Zakupienie mebli biurowych nie musi być bardzo wysokim wydatkiem – możemy kupić je niedrogo, ale te najtańsze nie zawsze wyglądają atrakcyjnie. Ponadto ceny niektórych mebli, na przykład szaf na akta, mogą być dość wysokie. Oprócz nich potrzebne będzie wyposażenie takie jak ksero czy urządzenie wielofunkcyjne, serwer, komputery. W rezultacie początkowe koszty mogą podnieść się nawet o kilka tysięcy złotych.

Dla nowej i małej firmy taki wydatek może być dość duży, biorąc pod uwagę inne koszty związane z prowadzeniem działalności w jej początkowej fazie. Jednak zakupienie takiego wyposażenia biura nie jest konieczne – warto sprawdzić oferty wynajmu, które cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem.

Leasing i wynajmu długoterminowy wyposażenia biura

Meble biurowe oraz wyposażenie biura możemy wynajmować długoterminowo, a także możemy je wyleasingować. To dwie warte uwagi propozycji, ponieważ pozwalają one na korzystanie z potrzebnego wyposażenia biura bez potrzeby zamrażania kapitału. To także świetny wybór wtedy, gdy chcemy, aby nasze biuro wyglądało naprawdę efektownie i było naszą wizytówką.

Leasing mebli i wyposażenia polega na dzierżawie przedmiotów w zamian za ratę leasingową, która płacona jest co miesiąc. Po wyznaczonym w umowie okresie leasingu wyposażenie możemy wykupić albo możemy wziąć inne. Z kolei w przypadku leasingu długoterminowego ceny na ogół są niższe, niemniej zazwyczaj nie mamy możliwości skorzystania z wykupu.

Zalety wynajmu i leasingu wyposażenia biura:

- brak skomplikowanych formalności

- faktura może być liczona jako koszt uzyskania przychodu

- możliwość wykupu albo wymiany po zakończeniu okresu umowy

- łatwa forma finansowania dla nowych przedsiębiorstw

- przystępne koszty – nie ma potrzeby zamrażania kapitału jak przy zakupie

Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Leasing i wynajem długoterminowy mebli biurowych, a także innego wyposażenia biura jest zależny przede wszystkim od tego, jakie wyposażenie wybraliśmy. Również pod uwagę musimy wziąć czas trwania umowy wynajmu albo leasingu – zasadniczo, im będzie to dłuższy okres, tym koszty będą niższe.

Najczęściej koszty wynoszą od około 300 do nawet 2 000 złotych miesięcznie w zależności do tego, na jakie wyposażenie się zdecydujemy. Najlepiej skontaktować się z kilkoma firmami leasingowymi oraz wynajmującymi meble i wyposażenie, aby otrzymać dokładne informacje.

Podsumowując, wynajem wyposażenia biura jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który nie chce przeznaczać jeszcze sporej sumy na wyposażenie swojego miejsca pracy. Pamiętajmy też o jeszcze jednym rozwiązaniu, a mianowicie coworkingu, który pozwala na dalsze obniżenie wydatków.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.