Mikro firma – gdzie uzyskać pożyczkę?

Mikro firma – gdzie uzyskać pożyczkę?

Mikrofirmami nazywamy najmniejsze przedsiębiorstwa działające w Polsce. Zatrudniają one mniej niż 10 pracowników średniorocznie oraz osiągają roczny obrót netto w wysokości do równowartości w złotych 2 milionów euro. Takich firm w naszym kraju jest najwięcej. Właśnie dlatego praktycznie każdy bank oraz firma pożyczkowa mają dla nich atrakcyjne oferty pozwalające na łatwiejsze finansowanie działalności.

 

Właściciele mikrofirm, którzy nazywani są także mikroprzedsiębiorcami, są bardziej narażeni na utratę płynności finansowej niż firmy duże. Może zdarzyć się, że bankructwo mikro firmy spowoduje bankructwo jednego z kluczowych kontrahentów, który stanie się niewypłacalny.

Wobec tego najmniejsze firmy muszą szczególnie dbać o swoje finanse. Jedną z form pozwalających na zminimalizowanie ryzyka utraty płynności finansowej jest pożyczka. Jako wsparcie w bieżącej działalności jest wybierana aktualnie przez wiele małych firm. Gdzie możemy wnioskować o taką pożyczkę?

Pożyczki dla mikrofirm w bankach, funduszach i firmach pożyczkowych

Po pożyczki dla mikrofirm możemy udać się do kilku różnych typów instytucji. Przede wszystkim są to banki, które cieszą się największym zainteresowaniem. W bankach na najmniejsze firmy czekają przede wszystkim pożyczki gotówkowe, pożyczki w formie linii kredytowej w rachunku, ponadto karty kredytowe i kredyty celowe. Możliwe jest wzięcie mniejszej pożyczki tylko na oświadczenie, ale musimy mieć pozytywną historię kredytowania w bazach.

Pożyczki dla mikro firm mają też fundusze pożyczkowe. Są to instytucje niebędące bankami, które zajmują się udzielaniem pożyczek głównie dla klientów biznesowych. Warunki są podobne jak w przypadku banków.

Firmy pożyczkowe zyskują na popularności wśród klientów biznesowych. Początkowo kojarzone były tylko z chwilówkami, ale obecnie do dyspozycji mamy też szereg innych ofert, na przykład pożyczki ratalne, które możemy spłacać wygodnie w comiesięcznych ratach. Zaletą pożyczek pozabankowych jest ich łatwa dostępność – możemy wnioskować o nie także przez internet, bez wychodzenia z domu czy z firmy. Warunki też są bardzo dogodne – pożyczkę dostaniemy najczęściej na dowód przy pozytywnej historii kredytowej, ale zdarzają się też firmy, które nie sprawdzają klientów w bazach.

Gdy nie wiemy, na jaką pożyczkę się zdecydować, porównajmy koszty oraz warunki. Pamiętajmy o tym, że dla mniejszej firmy najlepsza będzie pożyczka ratalna, która będzie łatwa w uregulowaniu. Im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym raty będą niższe.

Zapraszamy po pożyczki dla mikrofirm

Jeżeli potrzebujesz szybkiej pożyczki dla mikrofirm, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą w Aasa Dla Biznesu. Przygotowaliśmy wygodną pożyczkę internetową, którą można wziąć już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Nasza pożyczka jest dostępna w kwocie do 10 000 złotych oraz na okres do 24 miesięcy. Poprzez skorzystanie ze specjalnego kalkulatora pożyczkowego na naszej stronie głównej można obliczyć najlepszą pożyczkę dla siebie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.