Pożyczka dla małych firm – w banku czy w firmie pożyczkowej?

Pożyczka dla małych firm – w banku czy w firmie pożyczkowej?

Potrzebujesz pomocy w finansowaniu działalności swojej firmy? W takiej sytuacji możesz zdecydować się na pożyczkę – to jeden z najchętniej wybieranych produktów finansowych dla firm. Do wyboru mamy pożyczki zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. 

W zestawieniu z dużymi firmami te małe najczęściej mają mniejsze dochody, co przekłada się również na ich zdolność kredytową. To przekłada się również na dostępność pożyczek i kredytów w bankach i firmach pożyczkowych. Ponadto wtedy, gdy firma nie ma zbyt długiego stażu, nie jest zbyt atrakcyjnym kontrahentem. Oczywiście, nie oznacza to, że na pożyczkę dla firmy nie możemy liczyć w ogóle, niemniej jednak konieczne będzie dokładne zapoznanie się z różnymi propozycjami.

Zarówno pożyczki bankowe, jak i te pozabankowe mają swoje plusy i minusy. Zachęcamy wobec tego do sprawdzenia ich charakterystyki w celu wybrania najlepszej oferty.

Pożyczki dla małych firm w bankach

To preferowana oferta, ponieważ banki kojarzymy z bezpiecznym pożyczaniem. W każdym banku uniwersalnym oraz banku dla przedsiębiorców znajdziemy różne produkty finansowe skoncentrowane na finansowaniu bieżącej działalności czy też inwestycji. Oprócz zwykłych pożyczek, które mogą być wydane na dowolny cel, do dyspozycji mamy też kredyty celowe, na przykład hipoteczne albo inwestycyjne, linię kredytową w rachunku, która odnawia się co miesiąc, a także karty kredytowe.

Aby otrzymać pożyczkę albo kredyt w banku, firma musi spełnić szereg warunków. Gdy chodzi o mniejsze sumy, są one łagodniejsze, ale przy wyższych musimy już przygotować się na bardziej restrykcyjne wymogi, na przykład dostarczenie biznesplanu, poręczenie, zabezpieczenia takie jak weksel in blanco, hipoteka.

Aktualnie pożyczki bankowe dla firmo możemy też uzyskać on-line – to jednak oferta dostępna dla stałych klientów banków, którzy mają konto od określonego czasu i konto to regularnie zasilane jest wpłatami.

Pożyczki dla małych firm w firmach pożyczkowych

Po pożyczkę dla firmy możemy iść też do firmy pożyczkowej. Z takiej oferty skorzystamy w wybranych firmach – oferowana jest ona także w Aasa Dla Biznesu. Pożyczki pozabankowe cechują się głównie łatwiejszą dostępnością. Możemy zaciągnąć ją również przez internet, czyli bez potrzeby wychodzenia z firmy.

W Aasa Dla Biznesu przygotowaliśmy dla naszych klientów pożyczki ratalne na kwotę do 10 000 złotych i na okres do 24 miesięcy. To doskonała pożyczka dla małych firm, ponieważ nie wymagamy żadnych poręczeń, zabezpieczeń, a także dokumentów – rejestracyjnych, księgowych czy bankowych. Nasi klienci mogą załatwić wszystkie formalności przez internet, dlatego nie ma potrzeby udawania się do placówki. Pieniądze będą przelane na konto albo przekazane na poczcie.

Na naszej stronie internetowej już teraz możesz skorzystać ze specjalnego kalkulatora pożyczkowego, który pokaże ci, jakie są koszty naszej oferty – wszystko na jasnych, przejrzystych zasadach. W razie dodatkowych pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.