Pożyczki dla firm – oprocentowanie to nie jedyny koszt

Pożyczki dla firm – oprocentowanie to nie jedyny koszt
Pożyczki dla firm – oprocentowanie to nie jedyny koszt

Wielu z nas przy poszukiwaniu dobrej pożyczki zwraca szczególną uwagę na jej oprocentowanie. Kierujemy się zasadą, że im jest ono niższe, tym pożyczka jest tańsza. Warto jednak pamiętać o tym, że w taki sposób wcale nie znajdziemy pożyczki kosztującej najmniej. Znacznie większe znaczenie mają inne opłaty, które mogą sprawić, że pożyczka o niskim oprocentowaniu będzie droższa od tej z oprocentowaniem wyższym.

Dobra pożyczka dla firmy powinna być tania. Im mniej zapłacimy za pożyczenie pieniędzy od instytucji, tym lepiej. Nie każdy z nas jednak wie, jak sprawdzić, czy pożyczka rzeczywiście będzie tak tania, jak w reklamie. Najczęściej pożyczkodawcy kuszą niskim oprocentowaniem, ale też brakiem prowizji oraz innymi bonusami. Musimy jednak pamiętać o tym, że pożyczki za darmo nie dostaniemy i warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu tej najtańszej.

Oprocentowanie nominalne a RRSO

Głównym kosztem pożyczki najczęściej jest oprocentowanie. Jest ono zależne od danego produktu finansowego, wysokości pożyczki oraz okresu jej spłaty. Oprocentowanie nominalne, czyli to, którym pożyczkodawcy najczęściej się chwalą, nie jest jednaj jedynym kosztem pożyczki. Pojawiają się też inne, o których napiszemy poniżej. Wspomnijmy jednak o RRSO, czyli o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która jest inna od oprocentowania nominalnego. Warto znać różnice pomiędzy tymi dwoma wskaźnikami.

Oprocentowanie nominalne pokazuje nam wysokość oprocentowania pożyczki w ujęciu rocznym. Z kolei RRSO jest wskaźnikiem szerszym, który pod uwagę bierze nie tylko samo oprocentowanie nominalne, ale też inne opłaty pożyczkowe, na przykład prowizję, opłaty przygotowawcze, za rozpatrzenie umowy. Siłą rzeczy RRSO jest więc wyższe od oprocentowania nominalnego.

RRSO jest pomocne w porównywaniu różnych pożyczek, na przykład bankowych czy pozabankowych. Wystarczy tylko określić takie same parametry – kwoty, okresy, rodzaje rat, aby zobaczyć, gdzie zapłacimy więcej. Pożyczka będzie droższa tam, gdzie RRSO jest wyższe. Także możemy przekonać się o szacunkowej wysokości opłat na podstawie stosunku oprocentowania nominalnego do RRSO. Gdy różnica ta jest bardzo duża, wtedy instytucja finansowa oferująca nam pożyczkę zastosowała wiele opłat poza oprocentowaniem.

Pożyczka ratalna w Aasa Dla Biznesu – bez ukrytych kosztów

W Aasa Dla Biznesu nie stosujemy żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów w naszych pożyczkach – klient może od razu zobaczyć, ile będzie musiał oddać przy pożyczeniu konkretnej sumy na dany okres. W tym celu można zastosować nasz kalkulator pożyczkowy znajdujący się na stronie głównej.

Oferujemy atrakcyjne pożyczki dla firm oprocentowanie jest u nas na dogodnym poziomie, a o pozostałych opłatach klient jest zawsze rzetelnie informowany. Można zobaczyć je po skorzystaniu z kalkulatora – wystarczy tylko wybrać kwotę oraz okres do spłaty, aby zobaczyć, ile będziemy mieli do spłaty w całości wraz z wyszczególnieniem wszystkich opłat – oprocentowania, RRSO, opłaty przygotowawczej. Zapraszamy do skorzystania z oferty!