Pożyczki pozabankowe dla firm – można otrzymać je także on-line

Pożyczki pozabankowe dla firm – można otrzymać je także on-line

Firmom z bardzo krótkim stażem na rynku lub też takim o burzliwej historii kredytowej, ciężko jest dostać wymarzoną pożyczkę w banku na rozbudowę swojej działalności. Idealnym rozwiązaniem są wówczas pożyczki pozabankowe, które nie tylko nie są obarczone dużymi formalnościami, ale także można je zaciągnąć przez Internet, bez wychodzenia z firmy.

 

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne zarówno wśród osób rozpoczynających swoją działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorców z długoletnim stażem. Największym atutem tego rodzaju pożyczek jest przede wszystkim to, że wymagają one przedstawienia minimalnej ilości dokumentów. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych w porównaniu z bankami nie wymagają od właścicieli firm wyciągów z konta firmowego czy zaświadczeń z ZUS i US oraz różnego rodzaju dodatkowych zabezpieczeń, w tym często w postaci nieruchomości.

Dodatkowym atutem pożyczek pozabankowych jest również możliwość załatwienia wszelkich formalności on-line, bez wychodzenia z firmy. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorcy chętnie pożyczają pieniądze od takich instytucji.

 

Korzystne pożyczki pozabankowe dla firm

Oferta pożyczek pozabankowych dla przedsiębiorców jest niezwykle szeroka, dlatego też przy wyborze tej odpowiedniej warto kierować się aktualnymi rankingami takich pożyczek oraz potrzebami swojej firmy. Pożyczyć każdy przedsiębiorca może nawet do stu tysięcy złotych na dowolny cel. W tym celu konieczne jest tylko posiadanie dowodu osobistego, a także przedstawienie podstawowych dokumentów, które związane są z działalnością gospodarczą.

Mogą to być przykładowo wyciągi z kasy fiskalnej, jeżeli dany przedsiębiorca rejestruje w ten sposób swoje obroty. Oprócz tego niektóre firmy udzielające pożyczek pozabankowych wymagają poręczyciela. Dzięki niemu przedsiębiorca może wziąć pożyczkę nawet mimo posiadania negatywnej historii kredytowej.

Taką pożyczkę z poręczycielem otrzyma również każdy nowy przedsiębiorca. Kiedy pożyczamy mniejsze kwoty, przykładowo do dwudziestu pięciu tysięcy złotych, instytucje pozabankowe nie wymagają już tylu formalności. Długość spłaty takich pożyczek waha się od dwunastu do nawet czterdziestu ośmiu miesięcy.

Należy przy tym podkreślić, że rzeczywista stopa oprocentowania takiej pożyczki jest wysoka i może wynieść nawet 50%. To jedyny minus pożyczek pozabankowych. Jeżeli jednak przedsiębiorcom bardzo zależy na dodatkowym zastrzyku gotówki, to takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze.

 

Pożyczki przez Internet bez żadnych formalności

Wielu przedsiębiorców nie wie o tym, że pożyczyć pieniądze mogą oni on-line bez przedstawiania jakichkolwiek dokumentów. Brzmi nierealnie - a jednak. Wśród instytucji pozabankowych udzielających pożyczek, znaleźć można właśnie takie oferty.

Wówczas firmy nie wymagają od przedsiębiorców ani przedstawiania żadnych zaświadczeń i dokumentów związanych z działalnością gospodarczą ani też dodatkowych zabezpieczeń w formie poręczycieli czy nieruchomości. Wszystkie formalności załatwimy przez Internet, a pieniądze w bardzo krótkim czasie, znajdą się na firmowym koncie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.