Pożyczki pozabankowe – dobry pomysł na pożyczkę na start firmy?

Pożyczki pozabankowe – dobry pomysł na pożyczkę na start firmy?

Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że po pożyczkę na start firmy może udać się nie tylko do banku, ale również do pozabankowych firm pożyczkowych. Kiedy warto się na nią zdecydować?

 

Część osób chcących założyć własną działalność ma odłożone pieniądze na jej start. Część jednak nie posiada żadnych oszczędności, które mogłyby być przeznaczone na ten właśnie cel. Wówczas, gdy nie chcemy zwlekać z założeniem biznesu, możemy poszukać kapitału zewnętrznego.

 

Jak firmy pozyskują pieniądze na start?

Przedsiębiorcy, którzy dopiero co założyli swoją firmę, mogą ubiegać się o różne formy dofinansowania oraz dotacji, na przykład z Urzędów Pracy albo z programów Unii Europejskiej. Do wyboru mamy też takie sposoby jak aniołowie biznesu czy fundusze wspierające nowe przedsiębiorstwa.

 

Jednak jednym z najczęściej wybieranych sposobów finansowania przez nowe firmy są pożyczki. Pozwalają one na uzyskanie pieniędzy na dowolny cel, na przykład na wynajem biura, zakupienie maszyn lub narzędzi, na wykupienie licencji potrzebnego oprogramowania, aby wspomnieć tylko o niektórych możliwościach.

 

Po pożyczkę firmową możemy udać się do banków, także do tych, które kierują swoje usługi tylko do przedsiębiorców, ale również warto sprawdzić oferty pozabankowych firm pożyczkowych, które także otwierają się na biznes. Na jakie finansowanie możemy wtedy liczyć?

 

Pożyczka już od pierwszego dnia działalności

Większość firm pożyczkowych działających pozabankowo ma dość liberalne warunki udzielania pożyczek – wobec tego o pieniądze możemy wnioskować już w pierwszym dniu prowadzenia działalności gospodarczej. Potrzebujemy wtedy tylko danych z dokumentu rejestracyjnego naszej firmy – nie musimy nawet przekazywać ich firmie pożyczkowej, ponieważ wpisujemy tylko potrzebne dane w formularzu.

 

Nie potrzebujemy też żadnych dokumentów bankowych i księgowych, o które trudno wtedy, gdy firma dopiero rozpoczęła swoją dzielność. Dzięki temu, że warunki są tak łatwe do spełnienia, coraz więcej firm wybiera pozabankowe pożyczki na start.

 

Nie oznacza to jednak wcale, że nie musimy spełnić żądnych wymogów, aby otrzymać pieniądze. Przede wszystkim ważna jest historia kredytowa, która kształtuje naszą wiarygodność jako klienta firmy pożyczkowej. Jeśli mamy obecnie zadłużenia, na przykład w bazach Biura Informacji Gospodarczej takich jak InfoMonitor, ERIF lub KRD, możemy spotkać się z odmową. Będziemy musieli mieć również stały adres zamieszkania w Polsce oraz ważny dowód osobisty.

 

Pożyczka może być u ciebie ekspresowo!

Jeszcze jedną zaletą pożyczek pozabankowych dla nowych firm jest szybkość ich udzielania. W większości przypadków decyzję o tym, czy pożyczka została przyznana, czy nie, otrzymamy w ciągu jednej godziny.

 

Metoda wypłaty pieniędzy zależna jest od firmy pożyczkowej – mogą być one przekazane na wskazany rachunek bankowy, ale możemy też odebrać je w formie gotówki na poczcie dzięki opcji Giro.

 

Podsumowując, przy poszukiwaniu dobrej pożyczki na start firmy, warto również wziąć pod uwagę pożyczki pozabankowe – są łatwe i szybkie w uzyskaniu!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.