Wirtualne biuro – dla kogo?

Wirtualne biuro – dla kogo?

Usługi typu wirtualne biuro cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Czym dokładnie jest wirtualne biuro? Kiedy warto skorzystać z takiej oferty? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami.

Załóżmy, że chcesz założyć swoją firmę, ale nie chcesz rejestrować jej na adres domowy. Poza tym nie chcesz zajmować się samodzielną obsługą korespondencji przychodzącej na adres firmowy. Albo często zmieniasz miejsce zamieszkania i prowadzisz swoją działalność w różnych miejscowościach. To właśnie w takich przypadkach usługa typu wirtualne biuro może być strzałem w dziesiątkę.

Na czym polega wirtualne biuro?

Usługi typu wirtualne biura są obecnie oferowane przez wiele przedsiębiorstw – działają one przede wszystkim w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk, aby wspomnieć o niektórych.

Zadaniem wirtualnych biur jest udostępnienie klientom szerokiej gamy usług biurowych wraz z adresem do rejestracji działalności. Pod tym jednym adresem może być zarejestrowanych bardzo dużo firm – jest to całkowicie legalne. Wobec tego nie musimy wtedy podawać adresu domowego, gdy nie zamierzamy wynajmować czy kupować przestrzeni biurowej.

Oprócz udostępnienie adresu wirtualne biura oferują też:

- indywidualne numery telefoniczne

- obsługę prawną i księgową

- odbiór i wysyłkę korespondencji

- odbiór i obsługę skrzynki mailowej

- odbiór telefonów i faksów

- przechowywanie dokumentów

- skrytkę pocztową

- pomoc w założeniu działalności gospodarczej

- wsparcie doradcze specjalistów

- dostęp do sprzętu biurowego, na przykład ksero, faksu

- usługi księgowe, prawne, informatyczne

- wynajem biurek dla freelancerów lub do coworkingu

- wynajem pomieszczeń na spotkania biznesowe

- założenie rachunku firmowego

Skorzystanie z usług wirtualnych biur ma wiele zalet, dlatego obecnie są one popularne i mają wielu zadowolonych klientów. Wśród zalet tego rodzaju obsługi wylicza się między innymi zmniejszenie kosztów prowadzenie biura firmowego, zmniejszenie kosztów zatrudnienia, większą elastyczność, podwyższenie prestiżu firmy, która może działać pod rozpoznawalnym adresem w dużym mieście. Również możemy wtedy zachować większą anonimowość naszych prywatnych danych oraz korzystać z wymienionych powyżej usług.

Kiedy warto zdecydować się na obsługę wirtualnego biura?

Usługi typu wirtualne biuro przeznaczone są dla każdego przedsiębiorcy, który chce prowadzić swoją firmę wygodniej, taniej oraz łatwiej. Gdy nie planujemy wynajmowania biura, pracujemy w domu lub często wyjeżdżamy, wtedy warto zastanowić się właśnie nad taką opcją. Oprócz tego wirtualne biuro sprawdzi się dla tych przedsiębiorców, którzy chcą otrzymać profesjonalną pomoc biurową bez przepłacania.

Podsumowując, wirtualne biuro to kapitalna propozycja dla wielu firm, które chcą ułatwić swoją działalność. Na uwagę zasługują również przystępne koszty obsługi tego rodzaju – rozpoczynają się one nawet od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Na stronach wirtualnych biur możemy już teraz zapoznać się z cennikami poszczególnych pakietów usługi i wybrać taki, który będzie odpowiadał nam najbardziej.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.