Z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać przedsiębiorca?

Z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać przedsiębiorca?

Media społecznościowe zawładnęły internetem – wielu z nas korzysta z nich na co dzień. Są one również chętnie wybierane przez firmy, które dzięki nim mogą dotrzeć do wielu nowych klientów w naprawdę przystępnych cenach lub nawet całkowicie za darmo. Z jaki...

Media społecznościowe zawładnęły internetem – wielu z nas korzysta z nich na co dzień. Są one również chętnie wybierane przez firmy, które dzięki nim mogą dotrzeć do wielu nowych klientów w naprawdę przystępnych cenach lub nawet całkowicie za darmo. Z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać przedsiębiorca?

Social media, czyli media społecznościowe to wirtualne miejsca, które dostępne są dla każdego z nas. Po założeniu swojego konta w takich serwisach możemy dodawać własne informacje, oglądać i komentować te publikowane przez innych. Są one doskonałym miejscem do interakcji nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale również dla przedsiębiorców, którzy chcą za ich pośrednictwem promować swoje produkty i usługi.

Wykorzystanie mediów społecznościowych pozwala firmom na łatwe i tanie dotarcie do konkretnych grup docelowych – to przekłada się na znacznie wyższą skuteczność takiej metody promocji, która może być wykorzystana także w każdej branży.

Facebook – warto mieć tu swoje konto

Obecnie zdecydowanie największym serwisem społecznościowym jest Facebook. Szacuje się, że korzysta z niego w Polsce około 20 milionów osób, co stanowi około 80% wszystkich internautów. Największą popularnością serwis cieszy się wśród osób w wieku do 34. roku życia, ale swoje konta zakładają też osoby starsze.

Facebook pozwala na zakładanie kont firmowych – przedsiębiorstwo może wtedy za darmo prowadzić swój fanpage, do którego mogą dołączać klienci. Do dyspozycji jest też system e-marketingowych oferowany przez serwis. Pozwala on na kierowanie wiadomości reklamowych do wybranej grupy docelowej, która będzie najbardziej zainteresowana ofertą przedsiębiorstwa.

Również Facebook może być wykorzystany do prowadzenia różnych konkursów i innych akcji, może służyć do prowadzenia zakupów czy też do kierowania na strony zewnętrzne, na przykład na blog firmowy.

Jakie media społecznościowe warto jeszcze wykorzystać?

Oprócz Facebooka przedsiębiorcy mają też do dyspozycji inne media społecznościowe, dzięki którym można łatwo promować swoją firmę w sieci.

Warto wspomnieć między innymi o Twitterze, czyli o serwisie pozwalającym na publikowanie krótkich informacji, można też wykorzystać serwis wideo YouTube, na którym firma może publikować swoje filmy. Popularnością cieszy się też Instagram, który służy do publikowania zdjęć, a także Pinterest o podobnym przeznaczeniu.

Dobrym posunięciem będzie również stworzenie konta na portalu LinkedIn. Jest to serwis internetowy skupiający przedsiębiorców. Za jego pośrednictwem można pozyskiwać nowe kontakty biznesowe, znajdywać pracowników, można też promować się, publikując wartościowe informacje.

Podsumowując, promocja w mediach społecznościowych to bardzo dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy. Nawet mała firma, która dopiero zaczyna swoją działalność i nie ma jeszcze wielu funduszy do przeznaczenia na promocję, powinna zainteresować się mediami społecznościowymi – dzięki nim można łatwo dotrzeć do wielu nowych klientów i zbudować ich lojalne grono.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.