Bezpieczne pożyczki dla małych firm

Bezpieczne pożyczki dla małych firm

Uzyskanie pożyczki jako mała firma nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Aktualnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroką gamę różnych ofert, które pozwalają na szybkie pozyskanie finansowania. Jak znaleźć bezpieczną pożyczkę dla mniejszej....

Uzyskanie pożyczki jako mała firma nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Aktualnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroką gamę różnych ofert, które pozwalają na szybkie pozyskanie finansowania. Jak znaleźć bezpieczną pożyczkę dla mniejszej firmy?

Mała firma także ma swoje określone potrzeby związane z finansami – dotyczy to zarówno sytuacji, gdy dopiero rozpoczyna ona swoją działalność, jak i wtedy, gdy działa już od dłuższego czasu i wymaga dodatkowych środków na inwestycje czy utrzymanie płynności finansowej.

Gdzie po pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, małe firmy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w postaci pożyczki, korzystając z różnych ofert. Warto wskazać, że obecnie możemy wnioskować o środki nie tylko w bankach, ale również mamy możliwość skorzystania z ofert pozabankowych. To właśnie one wzbudzają duże zainteresowanie firm, ale często pojawiają się wtedy obawy o bezpieczeństwo takiej transakcji.

Po pożyczkę dla małej firmy nie musimy udawać się również do jej placówki – możemy skorzystać z różnych ofert dostępnych przez internet, dlatego nie musimy nawet wychodzić z biura albo z domu, aby złożyć wniosek o pożyczkę. To duże udogodnienie dla wielu przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na to, aby udać się do placówki i tam osobiście załatwić sprawę.

Jak rozpoznać bezpieczną pożyczkę?

Bezpieczną pożyczkę firmową będzie mogła udzielić nam uznana, dobra firma pożyczkowa, która ma pozytywne opinie od swoich klientów. Zatem podstawą powinno być jej sprawdzanie – w ten sposób możemy uniknąć sytuacji, gdy pożyczkodawca nie spełni naszych wymagań i pożyczka zamiast pomocy okaże się problemem.

Zasadniczo bezpieczną pożyczkę będziemy mogli otrzymać w każdym banku – banki jako instytucje stale nadzorowane są rzetelnymi kontrahentami przedsiębiorców. Jednak nie oznacza to wcale, że zawsze będziemy zadowoleni z pożyczki. Warto więc zapoznać się dokładniej z propozycjami oraz opiniami o banku i o pożyczce – zdarza się, że bank nie jest terminowy, pojawiają się różne dodatkowe opłaty, jest problem z obsługą klienta.

Jeśli z kolei chodzi o pożyczki pozabankowe, w tym przypadku musimy wskazać, że pożyczenie środków z firmy, która nie jest bankiem, wcale nie oznacza, że narażamy się na problemy. Najlepiej skorzystać z usług fachowych firm pożyczkowych, które cieszą się zaufaniem wśród przedsiębiorców.

Na co należy zwrócić uwagę?

- poszukaj opinii na temat firmy pożyczkowej w internecie

- dokładnie zapoznaj się z warunkami pożyczki

- w przypadku pożyczki on-line – sprawdź metodę weryfikacji tożsamości

- uważaj na wszelkiego rodzaju opłaty wstępne, na przykład przez wysłanie SMS na wysokopłatny numer

- poszukaj informacji o pożyczkodawcy w bazach dostępnych w internecie

- zapoznaj się z zapisami umowy – w przypadku pożyczek on-line wzór umowy można znaleźć najczęściej na stronie pożyczkodawcy

- zapoznaj się dokładnie z wszystkimi kosztami pożyczkowymi

Zatem jeśli chcesz wziąć bezpieczną pożyczkę dla małej firmy, pamiętaj o naszych poradach – dzięki nim pożyczysz środki bez ryzyka!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.