Dobra oferta pożyczkowa dla firmy – czyli jaka?

Dobra oferta pożyczkowa dla firmy – czyli jaka?

Pożyczki firmowe to obecnie nic dziwnego – pożyczają zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa, które chcą prowadzić swoją działalność jeszcze efektywniej. Dla wielu z nich jest to także okazja do rozwoju. Jak jednak rozpoznać dobrą ofertę pożyczkową dla biznesu?

 

Nie każda firma dysponuje od razu wszystkimi środkami potrzebnymi do prowadzenia działalności. Ze względu na różne sytuacje może ona też wymagać dodatkowych pieniędzy, na przykład w celach inwestycyjnych czy pokrycia pojawiających się wydatków bez utraty płynności finansowej.

 

Po czym rozpoznać dobrą pożyczkę?

Naprzeciwko oczekiwaniom firm wychodzą banki oraz pozabankowe firmy pożyczkowe, w których możemy otrzymać wsparcie finansowe nawet w przeciągu jednego dnia. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku, warto dokładnie zapoznać się z różnymi propozycjami.

 

  1. Niski koszt

Pod pojęciem dobrej pożyczki dla firmy może kryć się wiele różnych wymogów. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest przystępny koszt. Dobra pożyczka nie musi wcale dużo kosztować – im będzie tańsza, tym lepiej, ale zawsze musimy zapoznać się dokładnie z jej kosztami.

 

Na koszt pożyczki składa się nie tylko jej oprocentowanie, ale też inne czynniki, w tym między innymi takie jak prowizja, opłaty przygotowawcze czy za rozpatrzenie wniosku. Wobec tego koszty powinniśmy porównywać ogólnie, a nie tylko na podstawie oprocentowania. Uważajmy jednocześnie na te pożyczki, które wymagają wpłaty początkowej, sporej kwoty w celu rozpatrzenia wniosku – to najczęściej próby oszustwa!

 

  1. Dogodne warunki

Oprócz kosztów pożyczka powinna być również dostępna na dogodnych warunkach. Im będą one łatwiejsze w spełnieniu, tym lepiej, ponieważ wtedy będziemy mogli bez problemu dostać potrzebne nam pieniądze.

 

Warto więc zobaczyć, jakie warunki ma konkretna pożyczka, aby nie okazało się, że nie spełnimy jednego z nich i nie otrzymamy wsparcia finansowego – sprawdzenie warunków przed złożeniem wniosku pozwoli nam na oszczędzenie czasu.

 

  1. Bezpieczeństwo

Jaka jeszcze powinna być dobra pożyczka dla firmy? Z pewnością powinna być też bezpieczna. Obecnie po pożyczki firmowe możemy zgłaszać się nie tylko do banków, ale również do pozabankowych firm pożyczkowych.

 

Należy zatem sprawdzić opinie o konkretnych z nich, aby nie trafić na taką, która po prostu będzie niebezpieczna. Opinie dotyczące firm pożyczkowych można znaleźć bez problemu przez internet – wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę firmy pożyczkowej i przeszukać strony.

 

  1. Łatwa dostępność

Warto też zaznaczyć, że dobra pożyczka firmowa powinna być łatwo dostępna. Oznacza to, że powinniśmy dostać ją na dogodnych warunkach i dodatkowo bez zbytniego czekania. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku pożyczki firmowe dostępne on-line – wniosek możemy złożyć wtedy bez wychodzenia z domu albo z biura, dlatego oszczędzamy dodatkowo swój czas.

 

Podsumowując, jeśli poszukujemy dobrej pożyczki dla firmy, powinniśmy wybrać taką, która będzie niedroga, będzie miała łatwe w spełnieniu warunki, będzie szybka do uzyskania, a także bezpieczna.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.