Pozabankowa pożyczka dla firmy – kiedy ?

Pozabankowa pożyczka dla firmy – kiedy ?

Firmowe pożyczki przede wszystkim kojarzone są z pożyczkami bankowymi. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie jednak sprawę z tego, że po pożyczkę może udać się również do firmy pozabankowej. Kiedy warto zdecydować się na pozabankowe pożyczki dla firm?

Zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi jest obecnie coraz większe nie tylko wśród osób indywidualnych – prywatnych, ale również przedsiębiorców. Do dyspozycji mamy wiele firm pożyczkowych, które działają stacjonarnie oraz on-line. Wiele z nich swoje usługi kieruje właśnie do osób prywatnych, ale niektóre z nich skupiają się też na klientach biznesowych.

Co firmy pożyczkowe oferują przedsiębiorcom?

Pozabankowe firmy pożyczkowe mają dla klientów biznesowych głównie pożyczki gotówkowe oferowane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Możemy zdecydować się na szybkie chwilówki – wyróżniają się one głównie niższymi sumami oraz spłatą w ciągu jednego miesiąca. Alternatywnym rozwiązaniem są pożyczki ratalne, które możemy zaciągnąć na dłuższy okres, na przykład na 2 lata. Wtedy sumę do spłaty można rozłożyć na raty, więc spłata jest prostsza i nie stanowi tak dużego obciążenia dla firmowego budżetu.

Oprócz pożyczek gotówkowych firmy pozabankowe udzielają też pożyczek z zabezpieczeniem, na przykład pożyczek hipotecznych pod zastaw nieruchomości czy ruchomości jak samochód firmowy.

Jaka firma może wziąć pożyczkę pozabankową?

Jedną z wielu zalet pozabankowych firm pożyczkowych jest to, że oferują one pożyczki gotówkowe i inne także dla nowych, małych firm oraz dla przedsiębiorców w gorszej sytuacji finansowej. Wobec tego na pożyczkę pozabankową mogą liczyć także ci przedsiębiorcy, którzy otrzymali decyzję odmowną w banku.

Wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczki już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej – bez potrzeby dostarczania żadnych dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy.

Kiedy warto wybrać pozabankową pożyczkę dla firmy?

Pożyczki pozabankowe dla firm możemy traktować jako alternatywę dla pożyczek bankowych. Możemy przy tym uzyskać je znacznie łatwiej, także całkowicie on-line, czyli bez wychodzenia z biura lub z domu – wszystkie formalności załatwimy przez internet albo kurier dowiezie nam dokumenty do podpisania.

Brak skomplikowanych wymogów dotyczących minimalnego okresu działalności czy konieczności przedstawiania dokumentów księgowych powodują, że to propozycja także dla tych firm, które nie mogą liczyć na pomoc w bankach.

To także dobry wybór wtedy, gdy liczy się szybkość. W wielu przypadkach pieniądze na koncie można mieć już w jeden dzień, dlatego można wtedy znacznie łatwiej załatwić różne sprawy wymagające płatności – bez ryzyka opóźnień.

Na co możemy przeznaczyć pieniądze z pożyczki pozabankowej?

Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, na jaki cel mają być wydane środki uzyskane z pozabankowej pożyczki firmowej. Taka pożyczka ratalna może być przeznaczona między innymi na rozwój działalności gospodarczej – zakupienie wyposażenia, wynajem biura, reklamę czy pozyskanie nowych pracowników. Także możemy pokryć z nią konieczne opłaty, na przykład składki ubezpieczeniowe czy faktury.

Podsumowując, gdy liczy się szybkość i wygoda, pozabankowe pożyczki dla firm to oferta warta uwagi!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.