Pożyczka dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Pożyczka dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej pozwala na atrakcyjne zyski. Niemniej jednak podobnie jak w przypadku dużych firm, także te jednoosobowe mogą popaść w kłopoty finansowe. Również i one chcą inwestować i rozwijać się. W takich właśnie syt...

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej pozwala na atrakcyjne zyski. Niemniej jednak podobnie jak w przypadku dużych firm, także te jednoosobowe mogą popaść w kłopoty finansowe. Również i one chcą inwestować i rozwijać się. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzą pożyczki firmowe.

Pożyczki firmowe to obecnie propozycja zarówno dla dużych firm, jak i dla tych, które zajmują się prowadzeniem działalności na mniejszą skalę. Dodatkowe pieniądze możemy otrzymać nie tylko w banku, ale obecnie do gry wkroczyły także firmy pozabankowe, które przez długi czas skupiały się tylko na rynku klientów indywidualnych. Jak jednak wybrać najlepszą pożyczkę dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

1. Kwota pożyczki

Gdy chcemy wziąć pożyczkę dla firmy, na początku powinniśmy określić, jakiej sumy oczekujemy. Czasami potrzebna jest niewielka kwota na szybkie podreperowanie budżetu. Innym razem z kolei będziemy musieli wziąć pożyczkę na znacznie wyższą sumę, na przykład w celach inwestycyjnych.

Określenie kwoty pożyczki pomoże nam w znalezieniu najlepszej oferty – przy niższych kwotach może być to zwykła pożyczka gotówkowa, nawet pożyczka w formie debetu na koncie czy karty kredytowej. Z kolei dla wyższych sum potrzebna może być już pożyczka z zabezpieczenie, na przykład hipoteką, poręczeniem.

2. Czas spłaty pożyczki

Okres spłaty pożyczki związany jest nie tylko z kwotą, którą chcemy uzyskać, ale również ze zdolnością finansową przedsiębiorstwa. Im wyższa zdolność finansowa, tym większą kwotę rat można płacić, co powoduje, że okres spłaty może się skrócić – to przekłada się też na niższe koszty.

Jednak nie zawsze firma może wziąć pożyczkę na krótki okres – dotyczy to nie tylko firm nieosiągających tak wysokich dochodów, ale też firm mniejszych oraz nowych, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych. Wtedy pożyczka ratalna wzięta na dłuższy okres będzie także bezpieczniejsza.

3. Miejsce uzyskania pożyczki dla firmy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, po pożyczkę możemy udać się zarówno do banku, jak i do pozabankowej firmy pożyczkowej. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.

Banki są generalnie bardziej restrykcyjne w stosunku do pożyczkobiorców, więc bez właściwej zdolności i wiarygodności kredytowej możemy mieć problemy z uzyskaniem pożyczki. Niekiedy firmy muszą dostarczać też szereg dokumentów, w tym dotyczących rejestracji firmy, dokumentów księgowych, wyciągów.

Z kolei firmy pożyczkowe podchodzą do klientów biznesowych w sposób bardziej liberalny – w tym przypadku pieniądze będziemy mogli pożyczyć także przez internet, bez potrzeby wychodzenia z biura albo z domu. Minusem są jednak na ogół wyższe koszty pożyczkowe.

4. Koszty pożyczki firmowej

Oczywiście, najlepiej, aby pożyczka była jak najtańsza, czyli nie kosztowała nas dużo.

Jak zaznaczyliśmy powyżej, w firmach pozabankowych koszty zazwyczaj są nieco wyższe niż w bankach, ale za to o pieniądze jest znacznie łatwiej – możemy dostać je nawet w ciągu jednego dnia i wydać na dowolny cel związany z biznesem.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.