Pożyczka dla firm

Pożyczka dla firm

Twoja firma potrzebuje dodatkowej gotówki? Nic prostszego! Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę. Możemy zrobić to szybko i wygodnie przez internet. Jak znaleźć najlepszą ofertę dla biznesu?

Pożyczanie pieniędzy w biznesie to nic trudnego. Z pożyczek i kredytów korzystają obecnie zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowego źródła finansowania. Środki przeznaczane są na różne cele, między innymi na zakup potrzebnego wyposażenia, towaru, na opłacenie składek ubezpieczeniowych czy podatków, na rozwój czy też na pokrycie rachunków. Cel pożyczki jest dowolny.

Dzięki szybkim pożyczkom firmy mogą otrzymać pieniądze zawsze wtedy, gdy są one potrzebne. Oczywiście, musimy spełnić do tego określone wymagania firmy pożyczkowej czy banku.

Gdzie wziąć pożyczkę dla firmy?

Jeśli poszukiwana jest pożyczka dla firm, możemy zaciągnąć ją zarówno on-line, jak i stacjonarnie, czyli w placówce. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami. Na co należy zwrócić wtedy uwagę?

Pierwszą decyzję, którą będziemy musieli podjąć, jest ta dotycząca pożyczkodawcy. Czy zaciągać pożyczkę w banku czy w firmie pozabankowej? Większość firm decyduje się na to pierwsze rozwiązanie i zwykle wybiera ten bank, w którym ma już konto. Wtedy formalności są ograniczone i w przypadku mniejszych sum nie musimy nawet dostarczać dokumentów księgowych.

Jeśli interesuje nas wyższa pożyczka bank może zażyczyć sobie dodatkowych dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy, a także zaświadczeń o niezaleganiu z ZUS-em i podatkami w Urzędzie Skarbowym. Może być potrzebne także zabezpieczenie, na przykład poręczenie albo hipoteka.

W przypadku pożyczek pozabankowych formalności są ograniczone. Najczęściej nie musimy dostarczać dokumentów księgowych, bankowych, nie musimy stosować zabezpieczeń.

Warto jednak pamiętać, że w każdym z tych przypadku musimy posiadać odpowiednią historię kredytową zapisaną w bazach BIK i BIG. Gdy nie mieliśmy wcześniej żadnych długów, wówczas możemy otrzymać pożyczkę łatwiej. W przypadku niespłacanego zadłużenia bank lub firma pożyczkowa mogą wydać nam decyzję odmowną.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla firm?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki nie stanowi obecnie tak dużego problemu, ponieważ wszystkie ważne informacje możemy uzyskać teraz przez internet. W sieci znajdziemy również specjalne serwisy zawierające rankingi, porównywarki, kalkulatory kredytowe, które mogą pomóc nam w doborze najkorzystniejszej oferty.

Zawsze jednak pamiętajmy o tym, aby pożyczkę dla firmy sprawdzić bezpośrednio u źródła, czyli na stronie wybranego przez nas pożyczkodawcy. Zdarza się, że na stronach zawierających rożne porównania nie znajdziemy wszystkich lub aktualnych informacji.

Przy zaciąganiu pożyczki dla firmy, szczególnie tej mniejszej, pamiętajmy też o tym, żeby nie ustalać wysokości raty na zbyt wysokim poziomie. Wtedy trudniej będzie nam zachować płynność finansową. To ważne również na początkowym etapie działalności, gdy przedsiębiorstwo nie osiąga jeszcze tak dużych zysków.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.