Pożyczka dla nowych firm

Pożyczka dla nowych firm

Nowa firma ma w pierwszych miesiącach swojej działalności bardzo dużo wydatków. Są one związane w szczególności z rozpoczęciem działalności – trzeba kupić towar, wyposażenie, narzędzia do pracy, zadbać o reklamę. Gdy przedsiębiorca nie ma wystarczających ś...

Nowa firma ma w pierwszych miesiącach swojej działalności bardzo dużo wydatków. Są one związane w szczególności z rozpoczęciem działalności – trzeba kupić towar, wyposażenie, narzędzia do pracy, zadbać o reklamę. Gdy przedsiębiorca nie ma wystarczających środków, aby zakupić wszystko, co potrzebne, może posiłkować się pożyczkami. Jak wyszukać najlepszą ofertę?

Każda firma ma swoje szczególne wymagania. W związku z tym przed pożyczeniem pieniędzy na start przedsiębiorca powinien dokładnie przeanalizować, co jest mu potrzebne do pracy. Do tego celu można wykorzystać biznesplan, chociaż jego tworzenie nie jest konieczne. Zamiast niego można przygotować skrótowy plan biznesowy obejmujący kluczowe informacje, na przykład wymagane inwestycje na start oraz zadania na najbliższą przyszłość.

Ile pożyczają nowe firmy?

Najczęściej nowe firmy decydują się na pożyczki w kwocie od kilku do kilkunasty tysięcy złotych. Wprawdzie możliwe jest pożyczenie większej sumy, niemniej jednak należy pamiętać o tym, że pożyczkodawcy nie zawsze są gotowi na pożyczenie takiej sumy każdemu swojemu klientowi. Pożyczka dla nowych firm jest produktem wyższego ryzyka, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, czy firma będzie w stanie utrzymać się na rynku przez cały okres spłaty zadłużenia.

Po pożyczkę tego rodzaju możemy udać się zarówno do firmy pożyczkowej działającej pozabankowo, jak i do banku. Zatem nie powinniśmy od razu koncentrować się tylko i wyłącznie na pożyczkach bankowych, ponieważ te pozabankowe również stanowią atrakcyjną alternatywę. Najczęściej bankowo i pozabankowo pożyczymy od 10 000 do 30 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym do 2-5 lat.

Jak wybrać dobrą pożyczkę dla nowej firmy?

Powinniśmy przede wszystkim poświęcić czas na przeanalizowanie różnych ofert. Mogą pomóc nam w tym różne kalkulatory oraz porównywarki internetowe. Dzięki nim możemy szybko i łatwo podliczyć koszty związane z pożyczeniem pieniędzy.

Przy poszukiwaniach powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na koszty pożyczki dla nowych firm, a także na warunki, które musimy spełnić. Warto też zwrócić uwagę, czy z podpisaniem umowy nie wiążą się jakieś dodatkowe wydatki.

Koszty pożyczek na start rozłożone są na raty, dlatego nie są one bardzo dużym obciążeniem dla budżetu firmy. Pamiętajmy o tym, że im większa liczba rat przy tej samej sumie pożyczki, tym niższa będzie rata miesięczna. Z drugiej strony oddamy wtedy większą sumę. Warto więc w kalkulatorze pożyczki przeanalizować różne warianty sumy oraz okresu spłaty.

W przypadku pożyczek bankowych powinniśmy pamiętać o tym, żeby sprawdzić, czy wraz z pożyczką musimy zawrzeć umowę na założenie konta bankowego. Czasami jest to obowiązkowy warunek do spełnienia. Sprawdźmy wtedy, z jakimi kosztami będzie wiązało się prowadzenie konta.

Podsumowując, pożyczka dla nowych firm to obecnie żaden problem. Możemy otrzymać ją także całkowicie przez internet, nie musząc wychodzić z domu albo z biura. Wystarczy wypełnienie wniosku on-line, a pieniądze będą mogły być na koncie już w ciągu kilku najbliższych dni.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.