Pożyczkę biznesową weźmiesz także przez internet

Pożyczkę biznesową weźmiesz także przez internet
Pożyczkę biznesową weźmiesz także przez internet

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na prowadzenie swojej firmy? Teraz możesz otrzymać je również przez internet – bez wychodzenia ze swojego biura albo z domu. Gdzie można otrzymać taką pożyczkę biznesową?

Pieniądze w firmie potrzebne są na różne cele, między innymi na ich rozwój, na opłacenie rachunków i faktur, na zakupienie towaru. Pożyczkę firmową możemy znaleźć dzisiaj bez problemu przez internet. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszędzie będziemy mogli wziąć pożyczkę on-line.

Pożyczki internetowe oferowane są dla firm obecnie zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe działające pozabankowo. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z takiej oferty, powinniśmy zapoznać się z różnymi propozycjami.

Pożyczka on-line dla firmy w banku

Zacznijmy od pożyczek internetowych przeznaczonych dla firm i oferowanych przez banki. Po taką pożyczkę możemy udać się zarówno do naszego banku, jak i do innych banków, w których nie mamy konta.

Najwygodniej i najłatwiej będzie nam wziąć pożyczkę w tym banku, w którym mamy już własne konto bankowe. Wiele banków pozwala wtedy na uzyskanie pieniędzy w ciągu kilku minut po złożeniu wniosku. Wynika to z faktu, że bank ma wtedy dostęp do informacji o naszych firmowych finansów na podstawie wpływów i wydatków z konta. Nie musimy wtedy dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających dochody.

Gdy jednak będziemy chcieli pożyczyć więcej niż suma zaproponowana przez bank, wtedy często musimy dostarczyć dokumentację czy przedstawić zabezpieczenie.

W przypadku pożyczek w innych bankach, także możemy złoży wniosek przez internet, niemniej jednak najczęściej pożyczki nie otrzymamy całkowicie on-line. Na ogół w ten sposób będziemy mogli tylko złożyć wniosek przez internet, ale i tak będziemy musieli udać się do banku, aby dostarczyć dokumentację albo podpisać dokumenty.

Pożyczka on-line pozabankowa

Druga opcja to wnioskowanie o pożyczkę w firmie pozabankowej. Taki firmy również zapewniają obsługę dla biznesu. Otrzymamy jednak nie tylko chwilówkę, ale również pożyczkę ratalną, którą będziemy mogli otrzymać na określony czas, na przykład na 2 lata. Wtedy spłata będzie rozłożona na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt rat, dlatego będzie można wtedy otrzymać odpowiednią wysokość raty przystępną dla budżetu firmy.

Procedura zaciągnięcia pożyczki jest w tym przypadku nieco inna, ponieważ musimy złożyć wniosek i przejść procedurę weryfikacji, aby potwierdzić swoją tożsamość. W związku z tym musimy też pamiętać o tym, że konieczne będzie najczęściej posiadanie własnego konta bankowego z dostępem on-line, niemniej jednak nie jest to niezbędne.

Wybieramy wtedy wysokość i okres spłaty pożyczki, a następne wypełniamy wniosek pożyczkowy. Weryfikację możemy wykonać przez przelew weryfikacyjny, ale możemy też wybrać inne metody, na przykład czek Giro. Czas oczekiwania na pieniądze wynosi od jednego do kilku dni w zależności od firmy pożyczkowej oraz wybranej metody weryfikacji.

Podsumowując, jeśli potrzebna jest pożyczka on-line, w takim przypadku można otrzymać ją zarówno bankowo, jak i pozabankowo. Szybko i wygodnie!