Pożyczka na firmę z niskim oprocentowaniem

Pożyczka na firmę z niskim oprocentowaniem
Pożyczka na firmę z niskim oprocentowaniem

Dobra pożyczka to tania pożyczka. Nikt z nas nie chce przepłacać za pożyczanie pieniędzy, dlatego przy poszukiwaniu dla siebie odpowiedniej oferty zawsze warto także zwrócić uwagę na koszty. Różnice pomiędzy pożyczkami na tę samą sumę i okres od różnych instytucji mogą dochodzić do kilku tysięcy złotych!

Firmy często korzystają z pożyczek i jest to całkowicie normalne. Dzięki nim przedsiębiorca może łatwiej realizować swoje zadania, zachować płynność finansową, inwestować. Po pożyczki możemy dzisiaj udać się zarówno do banku, jak i do instytucji pożyczkowej. Zanim jednak złożymy wniosek, sprawdźmy i porównajmy koszty.

Na koszt pożyczki wpływa kilka czynników – często wtedy, gdy chcemy wziąć pożyczkę niedrogą, patrzymy na oprocentowanie. Warto jednak wskazać, że pożyczka na firmę z niskim oprocentowaniem może być droższa od tej z oprocentowaniem wyższym. Ma to związek z różnymi kosztami dodatkowymi, między innymi prowizją, opłatami przygotowawczymi, opłatami za rozpatrzenie wniosku.

Jak wybrać tanią pożyczkę?

Gdy będziemy chcieli wziąć pożyczkę, która będzie niedroga, powinniśmy patrzeć na nią kompleksowo. W tym celu należy wziąć pod uwagę nie tylko jej oprocentowanie, ale też powyższe koszty. Możemy sprawdzić je też za pomocą wskaźnika RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która uwzględnia nie tylko należne odsetki, ale też prowizje i inne opłaty związane z pożyczką. Dzięki RRSO możemy też porównać łatwo różne pożyczki i sprawdzić, która jest droższa.

Jednak najlepszym sposobem na wybranie taniej pożyczki jest sprawdzenie jej ogólnych kosztów – zarówno sumy kapitału, którą musimy oddać, jak i kosztów pożyczkowych. W ten sposób możemy jak na dłoni zobaczyć, ile będziemy musieli oddać. Aktualnie coraz więcej banków oraz instytucji pozabankowych wprowadza specjalne kalkulatory pożyczek na swoich stronach – razem z nimi możemy policzyć, ile będzie kosztowało nas pożyczenie pieniędzy.

Wobec tego pożyczka na firmę z niskim oprocentowaniem nie zawsze musi oznaczać, że koszty nie kryją się gdzieś indziej. Warto więc przyjrzeć się całej ofercie kompleksowo, aby mieć pewność, że pożyczka będzie najtańsza z dostępnych. Możemy w tym celu skorzystać też ze specjalnych rankingów i porównywarek pożyczek – wtedy na jednej stronie możemy zobaczyć różne oferty i oszczędzić swój czas.

Szukasz dobrej pożyczki dla firmy? Skorzystaj z niej w Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli zależy ci na wzięciu korzystnej pożyczki dla firmy, sprawdź naszą ofertę w Aasa Dla Biznesu. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę – pożyczkę do 10 000 złotych, którą możemy pożyczyć na 24 miesiące. Spłata odbywa się w comiesięcznych ratach, dlatego pożyczkobiorca może dopasować je indywidualnie w zależności od swoich potrzeb.

Wniosek o pożyczkę możesz złożyć nawet w tym momencie na naszej stronie internetowej – po prosty wybierz interesującą cię sumę i okres spłaty i wypisz wniosek. Nasi pracownicy szybko go rozpatrzą i prześlą odpowiedź. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!