Jak obniżyć koszt pożyczki biznesowej?

Jak obniżyć koszt pożyczki biznesowej?

Pożyczenie pieniędzy na działalność gospodarczą to nic złego. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby znaleźć taką, która nie będzie droga. W jaki sposób znaleźć najtańszą pożyczkę i jak obniżyć koszt tej już posiadanej?

Za pożyczenie pieniędzy musimy zapłacić. Cena zależna jest od tego, jak dużą kwotę pożyczamy, na jak długo okres, a także od kogo. Różnice w kosztach pożyczki mogą być znaczne, dlatego warto pamiętać o tym, że znalezienie tej odpowiedniej może być nie lada problemem. Na szczęście dzisiaj, gdy mam dostęp do internetu, znalezienie odpowiedniej pożyczki w niskiej cenie nie jest takie trudne.

Tania pożyczka – jak ją wybrać?

Po pożyczkę firmową możemy udać się do banku albo do pozabankowej firmy pożyczkowej. Nie musimy jednak odwiedzać tych ich osobiście – dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki on-line, które pozwalają nam na załatwienie formalności bez wychodzenia z biura czy z domu.

Gdy potrzebna jest pożyczka szybka i tania, warto zacząć od zapoznania się z ofertami on-line. Wiele banków proponuje swoim klientom tego rodzaju pożyczki po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego. Wystarczy tylko wypełnić wniosek, aby od razu otrzymać pieniądze – zwykle są one na koncie już w kilka czy kilkanaście minut. Szybkość w tym przypadku nie oznacza jednak, że pożyczka będzie tania. Często zdarza się, że lepsze oferty czekają na nas w innych bankach i pozabankowo.

Jeśli zależy nam na niskich cenach, nie pozostaje nic innego jak porównać dostępne oferty, aby znaleźć tę najlepszą. Możemy zrobić to obecnie także przez internet, korzystając z różnych kalkulatorów i porównywarek, ale najlepiej sprawdzić koszty od razu na stronach WWW banków i firm pożyczkowych.

Alternatywnym rozwiązaniem, jeśli nie mamy czasu na przeglądanie i podliczanie ofert, jest udanie się do doradcy kredytowego, który będzie mógł dla nas wykonać potrzebne obliczenia i zaproponować najlepsze pożyczki.

Pamiętajmy też o paru poradach, które pozwalają ma nam obniżenie kosztów pożyczki:

- wybierz krótszy okres pożyczki – wtedy kosztów pożyczkowych będzie mniej, ale przelicz, czy możesz pozwolić sobie na spłatę konkretnej raty

- skorzystaj z cross-sellingu – często niższe koszty pożyczki możemy uzyskać przy jednoczesnym założeniu konta albo skorzystaniu z ubezpieczenia, ale warto podliczyć samemu, czy to opłacalne

- zaproponuj wkład własny – dzięki niemu możemy uzyskać niższe koszty pożyczek i kredytów opiewających na wyższe sumy

- negocjuj – jeśli pożyczamy więcej, możemy też często wynegocjować z bankiem albo firmą pożyczkową lepsze warunki i niższe koszty pożyczki

Jeśli posiadasz już pożyczkę i zależy ci na tym, aby była tańsza, możesz pomyśleć o renegocjowaniu warunków umowy. Skrócenie okresu pożyczkowego w tym przypadku pozwala na zmniejszenie kosztów, ale nie każdy bank czy firma pożyczkowa na to pozwalają. Druga opcja to spłacenie części zadłużenia przed czasem – wtedy możemy także skrócić okres spłaty pożyczki albo wcześniejsza, częściowa spłata może spowodować obniżenie wysokości rat przy zachowaniu okresu kredytowania.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.