Najszybsza pożyczka dla przedsiębiorcy

Najszybsza pożyczka dla przedsiębiorcy

Wielu przedsiębiorców spotyka się z sytuacją, gdy brakuje im odpowiedniej kwoty na prowadzenie działalności. Gdzie można się wtedy zwrócić po błyskawiczną pożyczkę?

Jeśli potrzebna jest dodatkowa gotówka, firma może zwrócić się po nią zarówno do banku, jak i do firmy pozabankowej. Jednak nie wszędzie będziemy mogli otrzymać pieniądze od ręki, gdy zależy nam na szybkości.

Jaka powinna być szybka pożyczka dla firmy?

Zacznijmy jednak o tym, czym jest szybka pożyczka. Dla niektórych przedsiębiorców jest to pożyczka, która jest do dyspozycji w ciągu kilkunastu minut. Dla innych to taka, która jest dostępna w ciągu 24 godzin. Inni z przedsiębiorców wskazują z kolei, że szybka pożyczka to taka, którą można mieć na koncie w 2-3 dni.

Najlepiej, aby pożyczka tego rodzaju mogła być dostępna od ręki i przez internet – wówczas przedsiębiorca nie musi udawać się bezpośrednio do placówki bankowej albo firmy pozabankowej, aby załatwić sprawy formalne. Wystarczy jedynie wypisać odpowiedni wniosek i przejść weryfikację, gdy jest ona wymagana.

Takie szybkie pieniądze dostępne są dla firm na kilka sposobów. Mogą być one między innymi dostępne jako limit w koncie bankowym, możemy też otrzymać je przez kartę kredytową albo po prostu wnioskować o pożyczkę gotówkową.

Linia kredytowa dla firmy

Pozwala na swobodny dostęp do gotówki w ramach limitu. Kwota ta zwiększa saldo rachunku bankowego, dlatego jest to pewnego rodzaju debet na koncie. Środki można wykorzystać wtedy, gdy są one potrzebne. Jeśli przedsiębiorca nie korzysta z linii kredytowej, czyli nie schodzi poniżej 0 złotych na swoim koncie, wówczas nic nie płaci – odsetki płacone są tylko od tej kwoty linii, która zostanie wykorzystana.

Za przyznanie linii kredytowej w banku zapłacimy zwykle 2% limitu ze wskazaną minimalną opłata, na przykład 200 złotych. Tyle samo zapłacimy za podwyższenie linii kredytowej na wniosek klienta oraz jej przedłużenie na kolejny okres – najczęściej umowa zawierana jest na rok.

Karta kredytowa dla firmy

Karta sprawdza się najlepiej wtedy, gdy przedsiębiorca potrzebuje pieniędzy na zakupy. Oczywiście, możemy też wypłacić z jej użyciem pieniądze z bankomatu, ale jest to związane z dodatkowymi kosztami – wtedy zapłacimy za jej używanie więcej niż za kartę płatniczą.

Plusem kart kredytowych jest bezodsetkowy okres wynoszący zwykle około 50 dni. Za dług na karcie w tym okresie nie płacimy, ale gdy go przekroczymy, wówczas będziemy musieli zapłacić odsetki. Korzystanie z karty także jest związane z kosztami ponoszonymi co roku.

Szybkie pożyczki gotówkowe

Trzecia opcja na szybkie pieniądze dla firmy to pożyczka gotówkowa – może być ona zaciągnięta także przez internet w banku albo w firmie pożyczkowej działającej pozabankowo. Aktualnie wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczki szybsze niż te bankowe, zwłaszcza dla mniejszych i nowych firm, które nie muszą udowadniać wtedy osiąganych dochodów.

Jeśli również szukasz szybkiej pożyczki ratalnej dla firmy, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa – u nas pożyczkę otrzymasz od pierwszego dnia działalności i z minimum formalności!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.