Pożyczka dla start-upu. Czy można ją wziąć?

Pożyczka dla start-upu. Czy można ją wziąć?

Pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie prowadzenia firmy takiej jak start-up jest najważniejszą kwestią. Większość takich firm poszukuje środków finansowych na rynku. Jednym ze sposobów pozyskania środków finansowych dla zakładanej firmy mogą być po...

Pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie prowadzenia firmy takiej jak start-up jest najważniejszą kwestią. Większość takich firm poszukuje środków finansowych na rynku. Jednym ze sposobów pozyskania środków finansowych dla zakładanej firmy mogą być pożyczki. Jakie są możliwości pozyskania pożyczek dla nowych firm?

Uzyskanie pożyczki dla nowej firmy jak start-up to jeden ze sposobów na pozyskanie środków dla firmy na rozpoczęcie jej działalności. Środki finansowe na założenie start-up można podzielić na środki pozyskiwane od inwestorów, pożyczki od instytucji rządowych, pożyczki bankowe. Starając się o jakiekolwiek środki finansowe na działalność firmy niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się. Po pierwsze koniczne jest posiadanie profesjonalnego biznes planu. Im lepiej opracowany jest biznes plan tym znacznie większe są szanse na uzyskanie dofinansowania.

Pożyczka od instytucji państwowych

Coraz więcej państw decyduje się na wspieranie przedsiębiorczości a szczególnie innowacyjnych pomysłów na rynku. Zakładając start-up można pozyskać pożyczkę między innymi od Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Oferuje ona między innymi pożyczki dla kobiet w ramach Funduszu Pożyczkowego dla Kobiet, który kierowany jest do tych kobiet, które chcą założyć lub rozwinąć posiadaną firmę. Drugi rodzaj pożyczek kierowany jest do małych firm, które nie posiadają jeszcze historii kredytowej, co jest poważnym utrudnieniem przy staraniu się o uzyskanie kredytów bankowych.

W ramach UE działają również na terenie kraju fundusze pożyczkowe. Pozwalają one zapewnić firmom takim jak start-up środki unijne lub środki oferowane przez lokalne samorządy w formie pożyczek. Takie pożyczki bywają również wspierane przez inwestorów z danego regionu w postaci przedsiębiorstw, które decydując się na działanie w ramach funduszy pożyczkowych uzyskują większe bezpieczeństwo przy inwestowaniu środków w powstające firmy. Jednocześnie pożyczki pochodzące z Funduszy Pożyczkowych mogą być przeznaczone zarówno na finansowanie bieżących wydatków firm a także na realizowanie długofalowych celów związanych z rozwijaniem firm.

Pożyczki w instytucjach finansowych

Pożyczki dla firm oferowane są również w różnych instytucjach finansowych. Dotyczy to między innymi pożyczek bankowych. Banki mogą zapewnić pożyczki na przejrzystych oraz często bardzo korzystnych warunkach. Jednak przy staraniu się o finansowanie w bankach niezbędne jest posiadanie przede wszystkim bardzo dużej zdolności kredytowej. Jednocześnie banki wymagają biznes planu. Odpowiednio przygotowany biznes plan ma spore znaczenie w zakresie oceny możliwości rynkowych danej firmy.

Starając się o pożyczkę w banku z przeznaczeniem na założenie start-up najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na pożyczki dostępne w ramach ofert specjalnie przeznaczonych dla takich firm. Coraz więcej banków decyduje się na posiadanie w swoich ofertach kredytów specjalnie przeznaczonych dla start-up. Gdy pozyska się finansowanie od instytucji rządowych czy unijnych dla zakładanej firmy wówczas pozyskanie dodatkowego finansowania w bankach jest również znacznie łatwiejsze.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.