Blog

z 113
Przychód a dochód – czym się różnią?

Przychód a dochód – czym się różnią?

Przychód a dochód – jakie są między nimi różnice? Często początkujący przedsiębiorcy zastanawiają się, czym tak naprawdę różnią się oba pojęcia. To, aby poprawnie je zinterpretować, jest o tyle ważne, że wpływa nie tylko na Twoje rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ale i na kontakty z kontrahentami. Jeśli i Ty zastanawiasz się, co to jest dochód, a co to jest przychód, to przychodzimy z wyjaśnieniem!

więcej
Pełna księgowość – kiedy przedsiębiorca musi ją prowadzić?

Pełna księgowość – kiedy przedsiębiorca musi ją prowadzić?

Przyszły przedsiębiorca podczas zakładania firmy musi odpowiedzieć sobie na szereg trudnych pytań: jaki rodzaj opodatkowania wybrać czy zostać czynnym lub biernym podatnikiem VAT oraz jaka forma rozliczania własnej działalności najbardziej mu się opłaci? Czym jest pełna księgowość i kto musi ją prowadzić? Na wszystkie te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

więcej
Ile kosztuje zatrudnienie pracownika w 2020 roku?

Ile kosztuje zatrudnienie pracownika w 2020 roku?

Koszt zatrudnienia pracownika różni się w zależności od umowy, którą z nim podpiszesz. To, co wypłacisz pracownikowi w formie dochodu netto to jednak nie Twój jedyny wydatek. Do tej wartości trzeba doliczyć składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne, a do tego jeszcze odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy (PIT).

więcej
Działalność bez rejestracji – czy jest możliwa?

Działalność bez rejestracji – czy jest możliwa?

Wielu Polaków marzy o założeniu własnej firmy i uniezależnieniu się od pracy na etacie. Niestety, jak wskazują badania przeprowadzone przez GEM (Global Entrepreneurship Monitor) aż 46% osób boi się, że poniosą na tym polu porażkę. Na szczęście Polska w ostatnich latach mocno stawia na rozwój przedsiębiorczości, czego efektem jest wprowadzenie tak zwanej działalności nierejestrowanej. Kto może z niej skorzystać i co ona oferuje?

więcej
Pomysł na własny biznes - skąd go wziąć?

Pomysł na własny biznes - skąd go wziąć?

Dobry pomysł na własny biznes to nie lada sztuka, ale jest podstawą dalszego sukcesu działania. Skąd wziąć pomysł na firmę, aby wyróżniała się na tle konkurencji, ale i przynosiła oczekiwane zyski? Zainspiruj się wraz z nami!

więcej
Pożyczka dla nowych firm - kiedy się opłaca?

Pożyczka dla nowych firm - kiedy się opłaca?

Założenie firmy wiąże się koniecznością pozyskania kapitału. Początkujący przedsiębiorcy mają wiele możliwości, aby zdobyć potrzebne im środki. Alternatywą dla zainwestowania własnych oszczędności i starania się o dotację jest pożyczka dla nowych firm. Sprawdzamy, jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać.

więcej
Koszty działalności gospodarczej

Koszty działalności gospodarczej

Prowadzenie działalności gospodarczej poza możliwością osiągnięcia wyższych zarobków oraz korzyściami związanymi m.in. z brakiem szefa pociąga za sobą również określone koszty. Jakie są koszty działalności gospodarczej w 2020 roku? Z jakimi opłatami musimy się liczyć? Które z nich będą dla nas obowiązkowe, a których da się uniknąć? Zapraszamy do lektury!

więcej
Zadzwoń teraz
Zadzwoń teraz
801 40 40 40 lub 22 460 03 00
Napisz do nas
Napisz do nas
[email protected]
Skorzystaj z formularza
Skorzystaj z formularza
i wyślij wiadomość
Porozmawiaj z nami na czacie
Porozmawiaj z nami
na czacie

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.