Blog

z 113
Biała lista podatników – co to jest?

Biała lista podatników – co to jest?

W poprzednio obowiązujących przepisach dotyczących podatku VAT funkcjonowały trzy wykazy związane ze statusem podatników VAT. Byli to podatnicy zarejestrowani, podatnicy wykreśleni oraz podatnicy przywróceni do rejestru. Od 1 września 2019 roku istnieje jeden wykaz – biała lista podatników VAT, która łączy wszystkie, wymienione wcześniej rejestry

więcej
Faktoring cichy – na czym polega?

Faktoring cichy – na czym polega?

Usługi faktoringowe w kraju nad Wisłą cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Z tej formy zewnętrznego finansowania istniejącej obok takich rozwiązań jak kredyt obrotowy, kredyt kupiecki czy kredyt dla nowych firm, korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Istnieje wiele typów faktoringu, jednym z nich jest faktoring cichy. Podpowiadamy, kiedy faktoring cichy się sprawdzi i odpowiadamy na pytanie, czy warto z niego skorzystać.

więcej
Kredyt obrotowy – co to jest i na czym polega?

Kredyt obrotowy – co to jest i na czym polega?

Kredyt obrotowy to jedna z wygodniejszych form finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy dla firm jest kredytem o charakterze nieodnawialnym, rodzajem pożyczki, którą można przeznaczyć na spłatę faktur i kontrahentów, zakup niezbędnych maszyn i narzędzi lub na inwestycje

więcej
Upadłość konsumencka - najważniejsze zmiany w 2020 roku

Upadłość konsumencka - najważniejsze zmiany w 2020 roku

Od 24 marca 2020 roku obowiązują nowe przepisy związane z upadłością konsumencką i zasadami jej ogłaszania. Zmieniło się m.in. to, kto i na jakich warunkach może z niej skorzystać. Znowelizowana ustawa wprowadza szereg udogodnień, które mają przyspieszyć ogłoszenie postępowania o upadłość konsumencką.

więcej
Kredyt celowy - na co można go przeznaczyć?

Kredyt celowy - na co można go przeznaczyć?

Kredyt celowy to kredyt, który musimy wydać na „z góry” określony cel. Może to być kredyt na spłatę ZUS, kredyt na samochód, ale także kredyt na zakup sprzętu AGD. Do grupy kredytów celowych zalicza się kredyty hipoteczne, konsolidacyjne czy samochodowe.

więcej
Jak nie dać się oszukać? Zasady Dobrych Praktyk KPF

Jak nie dać się oszukać? Zasady Dobrych Praktyk KPF

Dynamiczny rozwój rynku pożyczek pozabankowych sprawił, że jako klienci stajemy przed trudnym wyborem. Jak spośród tak wielu ofert zdecydować się na tę jedną właściwą? Każdy pożyczkodawca będzie nas zapewniał o tym, że to jego produkt jest najlepszy. Dlatego musimy potrafić samodzielnie ocenić sytuację i umieć się obronić przed ewentualnym oszustwem. W tym celu warto zapoznać się z treścią dokumentu Zasady Dobrych Praktyk KPF.

więcej
Zadzwoń teraz
Zadzwoń teraz
801 40 40 40 lub 22 460 03 00
Napisz do nas
Napisz do nas
[email protected]
Skorzystaj z formularza
Skorzystaj z formularza
i wyślij wiadomość
Porozmawiaj z nami na czacie
Porozmawiaj z nami
na czacie

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.