Blog

z 113
Remanent likwidacyjny – czym jest?

Remanent likwidacyjny – czym jest?

Utrzymanie się na rynku nie jest łatwe. Czasem nawet najlepiej prosperujące firmy, przy pewnych zmianach w gospodarce, muszą zakończyć działalność. Warto wiedzieć, że z zamknięciem firmy wiążą się pewne obowiązki, jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego.

więcej
Środki trwałe – klasyfikacja, ewidencja, amortyzacja, sprzedaż

Środki trwałe – klasyfikacja, ewidencja, amortyzacja, sprzedaż

Środki trwałe stanowią podstawę działania większości biznesów na świecie. Bez nich nie byłaby możliwa produkcja, transport, świadczenie usług, a nawet sprzedaż towarów. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są środki trwałe, omówimy związane z nimi przepisy oraz pokażemy, jak wygląda klasyfikacja środków trwałych.

więcej
Zasiłek opiekuńczy dla przedsiębiorcy

Zasiłek opiekuńczy dla przedsiębiorcy

Wiele osób sądzi, że pieniądze z ZUS na czas opieki nad dzieckiem czy innym członkiem rodziny przysługują tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę. To jednak nie jest prawda, bo zasiłek opiekuńczy dla przedsiębiorcy również obowiązuje. Zobacz, ile wynosi i jak się o niego ubiegać.

więcej
Faktura korygująca – wzór z omówieniem

Faktura korygująca – wzór z omówieniem

Faktura korygująca przydaje się w sytuacjach, gdy już wystawiłeś dokument sprzedaży, ale chcesz wprowadzić poprawki, kiedy zmienia się podstawa opodatkowania albo trzeba udokumentować zwrot towarów. Zobacz, jakie dane powinna zawierać faktura korygująca oraz czym się różni od noty korygującej.

więcej
Spółka córka – jak funkcjonuje i kiedy ją założyć? Sprawdź!

Spółka córka – jak funkcjonuje i kiedy ją założyć? Sprawdź!

W kodeksie spółek handlowych pojawia się pojęcie spółka zależna, chociaż potocznie przyjęło się mówić spółka córka. Definicja tego podmiotu w praktyce oznacza spółkę, która jest bezpośrednio powiązana z innym przedsiębiorstwem. Może być to zarówno firma założona przez spółkę dominującą (matkę), jak i podmiot, w którym matka posiada kontrolny pakiet akcji lub większość głosów na walnym zgromadzeniu, lub zgromadzeniu użytkowników.

więcej
Księga Przychodów i Rozchodów – kto musi ją prowadzić?

Księga Przychodów i Rozchodów – kto musi ją prowadzić?

KPiR to jedna z form ewidencji transakcji zawieranych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. To właśnie w ten sposób rozlicza się znaczna część przedsiębiorców w Polsce. Jest to także narzędzie, które daje doskonały wgląd w kondycję firmy. Kogo dotyczy podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz jak w praktyce wygląda korzystanie z niej? Wyjaśniamy!

więcej
Zadzwoń teraz
Zadzwoń teraz
801 40 40 40 lub 22 460 03 00
Napisz do nas
Napisz do nas
[email protected]
Skorzystaj z formularza
Skorzystaj z formularza
i wyślij wiadomość
Porozmawiaj z nami na czacie
Porozmawiaj z nami
na czacie

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.